Het gebruik van lasers in wetenschap en techniek
Vijftig jaar geleden, in mei van het jaar 1960, straalde het licht van de laser voor de eerste maal in een laboratorium. Deze door de mens gerealiseerde kunstmatige lichtbron heeft een enorme ontwikkeling doorgemaakt. De fascinerende afgelegde weg in de ontwikkeling van wetenschap en techniek is op een overzichtelijke wijze weergegeven en toegelicht in het nieuwe compacte boekje “Laser”. Door voorbeelden uit de praktijk heeft de inhoud waarde voor docenten en studenten natuurkunde en optica.
Laser in Wissenschaft und Technik
Maar ook geïnteresseerden in het bewerken van materialen met de laser vinden een schat aan praktische gegevens. Hoe de basis voor de ontdekking van de laser werd gelegd is tevens aangegeven in de inleiding van het theoretische gedeelte. De basis voor de ontdekking en productie van de laser lag in het jaar 1917 door een baanbrekende verhandeling van Einstein. Ook de werking en de eigenschappen van de laser zijn uitgebreid behandeld. Daarbij is het gebruik van formules, bewijzen en fysische eigenschappen tot een minimum beperkt. Alle hedendaagse toepassingsgebieden van de laser zijn benoemd en voorzien van gedetailleerde beschrijvingen en voorbeelden uit onder andere de gebieden van communicatie, materiaalbewerkingen, medische technieken, gezondheidskunde en consumentenelektronica. Het geheel is een leuk en interessant leerzaam boekje.
ISBN 978-3-8274-2427-3, “Laser in Wissenschaft und Technik”, Wolfgang Radloff, Spektrum Akademischer Verlag, 2010, 153 pagina’s.
Online verkrijgbaar
Het in dit artikel besproken product is online verkrijgbaar bij Bol.com
Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé